Głównym organizatorem XXVI OZHS jest Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego. Mamy bogatą historię sięgającą lat 40. XX w., a w naszych szeregach swoją karierę zaczynało wielu uznanych naukowców. Zajmujemy się działalnością naukową i popularyzatorską. Do najważniejszych przedsięwzięć, które organizujemy, należą cykle konferencyjne: Łódzka Jesień Młodych Historyków i Łódzka Wiosna Młodych Historyków. Wydajemy również serię monografii Vade Nobiscum oraz miesięcznik Kurier Instytutu Historii.

W skład Komitetu Organizacyjnego XXVI OZHS-u wchodzą jednak nie tylko członkowie SKNH UŁ, ale także inni studenci historii, absolwenci naszego Wydziału oraz przedstawiciele innych kierunków (głównie różnego rodzaju filologii). Wspomagają nas także studenci z zaprzyjaźnionych ośrodków zagranicznych. Opiekunem naukowym Zjazdu jest dr Wojciech Marciniak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XV OZHS-u, który także miał miejsce w Łodzi

Skład

• Aron Fodor (Debreczyn)
  • Márton Kiss